کدگذاری رنگی کابل اترنت

دیاگرام کدگذاری رنگی کابل شبکه

کدگذاری رنگی کابل‌های اترنت .مدیران و نصابان کابل شبکه باید به این نکته توجه داشته باشند که آرایش نامناسب کابل‌های شبکه اترنت می‌تواند باعث قطع شدن اتصال شبکه شود. آن‌ها می‌توانند از اطلاعاتی که در ادامه ارائه خواهند شد برای جلوگیری از بروز مشکل و پیشگیری از خطا استفاده کنند. همچنین اطمینان حاصل کنند که تمام اتصالات و کابل‌های شبکه مطابق با استانداردها آرایش پیدا کرده اند.

دیاگرام کدگذاری رنگی کابل اترنت
دیاگرام کدگذاری رنگی کابل شبکه اترنت برای کابل های زیر می باشد:
• کابل شبکه رده ۵
• کابل شبکه رده ۵e
• کابل شبکه رده ۶
• کابل شبکه رده ۶e

استاندارد TIA / EIA 568-B در سال ۲۰۰۲ جایگزین استاندارد TIA / EIA 568-A شد که در سال ۱۹۹۵ تصویب شده بود. هر دو استانداردها پین اوت ها T-568A و T-568B (پین اوت یا pin-out یک دیاگرام برای نشان دادن آرایش پین ها در یک مدار یکپارچه و عملکرد آن ها است) برای استفاده از زوج کابل‌های به هم تابیده و کانکتورهای RJ45 در اتصالات اترنت تعریف کرده اند. استانداردها و مشخصات پین اوت ها مرتبط و قابل تعویض هستند ولی مشبابه نبوده و نباید جایگزین یکدیگر شوند.

 

 

کدگذاری رنگی کابل‌های اترنت

هر دو کابل های شبکه متقابل T-568A و T-568B اغلب به عنوان پچ کورد برای اتصالات اترنت (کابل کشی شبکه) مورد استفاده قرار می گیرند. اگر شما نیاز به یک کابل برای اتصال دو دستگاه اترنت به طور مستقیم با هم و بدون هاب دارید یا هنگامی که می خواهید دو هاب را به هم وصل کنید، باید از کابل متقابل (Crossover) استفاده کنید.

کدگذاری رنگی کابل‌های اترنت

یک روش مناسب برای به خاطر سپردن نحوه کدگذاری رنگی کابل کشی شبکه متقابل این است که در یک انتها از استاندارد T-568A و در انتهای دیگر از استاندارد T-568B استفاده می شود. روش دیگر این است که در کابل های شبکه، مجموعه سیم های سبز با مجموعه سیم های نارنجی جایگزین می شوند. یعنی سبز یکدست با نارنجی یکدست و سبز/سفید با نارنجی/سفید جایگزین می شود.

کدگذاری رنگی کابل‌های اترنت

دستورالعمل هایی مربوط به کابل اترنت
• طول کل بخش های کابل بین کامپیوتر و هاب و یا بین دو کامپیوتر نمی تواند برای ۱۰۰BASE-TX از ۱۰۰ متر (۳۲۸ فوت) و برای ۱۰BASE-T از ۳۰۰ متر تجاوز کند.
• از یک انتها شروع کنید و کابل را با استفاده از استریپر یا چاقو لخت کنید. مراقب باشید بر روی سیم ها شکاف ایجاد کنید.
• زوج کابل های به هم تابیده را از هم باز کنید و آرایش سیم ها را به گونه ای که برای انتهای کابل مد نظر است قرار دهید. انتها بین انگشت شست و سبابه خود پهن کنید. فقط نیم اینچ از سیم ها را رها کنید. اگر بیشتر از این باشد از خارج از محدوده قابل قبول است و مستعد تداخل می باشد.
• پلاگین RJ45 را به گونه ای که کلیپ آن رو به پایین باشد نگه دارید و سیم ها به آرامی داخل پلاگ فشار دهید. بازرسی کنید که همه سیم ها حتی در جلوی پلاگ صاف باشند. ترتیب سیم ها را چندین بار چک کنید. دقت کنید که ژاکت کابل درست جایی که پلاگ خاتمه می یابد، قرار گیرد. سیم ها را با دقت نگه دارید و RJ45 را به ابزار مخصوص این کار محکم کنید.
• جهت گیری رنگ ها را چک کنید و بررسی کنید که آیا سیم ها در مقابل پین ها قرار گرفته اند یا نه. اگر حتی یک از آن ها اشتباه قرار گرفته باشند شما باید عملیات را از اول شروع کنید.

آیا محتوای این صفحه مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیازات: 0

تاکنون کسی رأی نداده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

برای ارسال مطلب به دوستان خود

از طریق شبکه های زیر روی آن کلیک کنید

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود!

بگذارید این پست را بهتر کنیم!

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود بخشیم؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *