راحت ترین پسوردهای استفاده شده در سال ۲۰۱۸

برای بازگشایی دستگاه هوشمند خود از چه طریقی عمل می کنید؟ حسگر اثر انگشت؟ فناوری تشخیص چهره؟ یا هنوز هم به صورت سنتی پسوردی را برای دستگاه خود انتخاب کرده اید؟ در صورت انتخاب گزینه سوم لیست جالبی از بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۸ منتشر شده است.
به گزارش صبحانه ، برای بازگشایی دستگاه هوشمند خود از چه طریقی عمل می کنید؟ حسگر اثر انگشت؟ فناوری تشخیص چهره؟ یا هنوز هم به صورت سنتی پسوردی را برای دستگاه خود انتخاب کرده اید؟ در صورت انتخاب گزینه سوم لیست جالبی از بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۸ منتشر شده است.
راحت ترین پسوردهای استفاده شده در سال ۲۰۱۸ را بشناسید!
۱- ۱۲۳۴۵۶
۲- password
۳- ۱۲۳۴۵۶۷۸۹
۴- ۱۲۳۴۵۶۷۸
۵- ۱۲۳۴۵
۶- ۱۱۱۱۱۱
۷- ۱۲۳۴۵۶۷
۸- sunshine
۹- qwerty
۱۰- iloveyou
دلیل این که در سال ۲۰۱۸ و پس از شنیدن داستان های مختلف از کلاه برداری های صورت گرفته و همچنین هشدارهایی که از همه طرف به کاربران داده می شود، هنوز هم برخی افراد برای انتخاب پسورد به این ترکیبات ساده روی می آورند چیست، مشخص نیست! شاید یکی از بارزترین مثال های این افراد کانیه وست، خواننده و رپر معروف آمریکایی باشد که وقتی در مقابل دوربین ها اقدام به بازگشایی گوشی آی فون خود کرد، بسیاری متوجه این نکته شده بودند که رمز اسمارت فون وی ۰۰۰۰۰۰ بود. آن هم در صورتی که هنگام انتخاب این پسورد برای آی فون، سیستم عامل iOS نیز هشدار می دهد که رمز انتخاب شده امنیت بالایی ندارد. روی هم رفته باید گفت در صورتی که یکی از پسوردهای بالا را برای گوشی خود انتخاب کرده اید، بهتر است همین حالا آن را حذف کنید!
به هیچ وجه نباید به این گونه رمزها اتکا کرد و بهتر است از تکنیک های بهتری برای انتخاب رمز استفاده شود. همانطور که بارها اعلام شده، استفاده از کاراکترهای مختلف در انتخاب رمز یکی از بهترین راه ها برای داشتن پسوردی محکم است. استفاده از یک برنامه به عنوان password manager نیز می تواند کمک زیادی برای حفظ امنیت دستگاه شما بکند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *