cisco

ویژگی های Cisco Expressway

سهولت برقراری ارتباط با Cisco Expressway

همکاری با افراد باید به سادگی یک تماس تلفنی باشد که در شرایطی امن صورت می پذیرد، اما در اکثر مواقع اینطور نیست. ابزاری که اشتراک ویدئو و محتوا را ممکن می‌سازند و به تعاملات عمق می‌بخشند، به مکان‌های سازمانی یا به کاربرانی محدود می‌باشند که در شبکه‌ی یکسانی قرار دارند و یا از برنامه کاربردی یا دستگاه یکسانی استفاده می‌نمایند. هنگامی که کارمندان سازمان را ترک می‌کنند یا وقتی می‌خواهند با عرضه‌کنندگان، مشتریان یا همکاران خود تعامل داشته باشند که از سیستم، شبکه یا تجهیزات متفاوتی جهت برقراری ارتباط استفاده می کنند و این امر باعث می گردد که ارتباط قطع شود. این موانع افراد را مجبور می‌کنند که از ابزارهایی مثل تلفن یا ایمیل، که کمتر کاربردی هستند استفاده نمایند. درهمین‌حال، فرصت ارتباطات قوی‌تر، تصمیم‌گیری سریع‌تر و برتری رقابتی که بهترین فرم‌های همکاری به ارمغان می‌آورند را از دست خواهند داد. Cisco Expressway یک گذرکاه ارتباطی پیشرفته است که به این مشکلات پاسخ داده و به جهانی شدن ارتباطات کمک می‌کند. این راهکار برای گسترش خدمات و رساندن آن‌ها به کاربران، در داخل و خارج از فایروال، مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع خدماتی که Expressway گسترش می‌دهد، بستگی دارد به اینکه دستگاه‌ها در کجا ثبت شده‌ باشند؛ برای Expressway نسخه‌ی X8.9، دو گزینه‌ی ثبت وجود دارد:

 • ثبت مستقیم به Expressway: این گزینه در Expressway X8.9 جدید است. ثبت مستقیم کاربران و دستگاه‌ها در Expressway به افراد توانایی گسترش خدمات متمرکز روی ویدئو را می‌دهد. هم ثبت SIP و هم ۳۲۳ با Expressway-C تحت پشتیبانی می‌باشند و ثبت Proxy SIP با Expressway-E تحت پشتیبانی است.
 • ثبت در Cisco Unified Communications Manager از طریق دسترسی از راه دور و Remote: این گزینه توانایی رساندن مجموعه‌ی کاملی از خدمات مبتنی بر همکاری، شامل اشتراک صدا، ویدئو و دسکتاپ، پیام‌رسانی و حضور سریع به کاربران را ‌ممکن می‌سازد و همچنین وقتی به عنوان Call Control، به عنوان بخشی از Cisco Business Edition نسخه‌ی ۹٫۱٫۲ یا جدیدتر، یا به عنوان بخشی از Cisco Hosted Collaboration Solution یا به اختصار HCS نسخه‌ی ۹٫۲٫۱ یا جدید‌تر پیاده‌سازی می‌گردد، از Unified Communications Manager پشتیبانی می‌نماید.

موارد استفاده ی Cisco Expressway

کاربردهای اصلی Cisco Expressway شامل موارد زیر است:

دسترسی موبایل و Remote یا  MRA

با این ویژگی می‌توان قابلیت اتصال دفتر را به کارمندان دفتر خانگی و On-The-Go رساند. Cisco Expressway، با تسهیل تجربه‌ی کاربر نهایی، همکاری را در خارج از سازمان، به سادگی به داخل آن منتقل می‌نماید. کاربران از راه دورِ Cisco Jabber می‌توانند با استفاده از قابلیت دسترسی از راه دور بسیار ایمن مبتنی بر Transport Layer Security یا به اختصار TLS، به تمام بارهای کاری مربوط به همکاری خود، اعم از ویدئو، صدا، محتوا و پیام‌رسانی فوری و همچنین حضور، بدون نیاز به مرحله‌ی اضافه‌ی ایجاد یک VPN دسترسی داشته باشند. Expressway همچنین از قابلیت‌های Single-Sign-On یا به اختصار SSO برای کاربران Cisco Jabber پشتیبانی کرده و مستقیما احراز هویت سازمانی و شیوه‌های حق دسترسی موجود را با هم یکپارچه‌سازی می‌نماید. هر دوی این قابلیت‌ها به ارائه‌ی تجربه‌ی از راه دور، از هر مکانی، روی گستره‌ای از دستگاه‌ها، به مشتریان Cisco Jabber کمک کرده و مکمل Policyهای امنیتی متداول Bring-Your-Own-Device یا به اختصار BYOD بخش IT می‌باشند.

به علاوه، Expressway استفاده از Endpointهای Cisco، از جمله سری‌های Cisco TelePresence EX، MX و SX؛ سری‌های Cisco TelePresence Integrator C و سری‌های Cisco DX، را برای Teleworkerها تسهیل می‌نماید. کارمندان از آماده‌سازی، پیکربندی و ثبت تسهیل‌شده‌ی این دستگاه‌ها و همچنین قابلیت اتصال از دفترِ Home بدون نیاز به اتصال VPN، بهره می‌برند.

ثبت‌های Telepresence

برای مشتریانی طراحی شده است که می‌خواهند Expressway را به عنوان یک راهکار کنترل تماس ویدئویی Native، بدون نیاز به Unified Communications Manager، پیاده‌سازی کنند.

همکاری Business-To-Consumer یا به اختصار B2C

Cisco Expressway با Cisco Jabber Guest به کاربر این توانایی را می‌دهد تا از طریق اینترنت، ارتباط کامل و بدون نقصی را برای مشتریان بالقوه، عرضه‌کنندگان و مشتریان فراهم نماید. می‌توان با استفاده از روش Point-and-Click ساده، به سادگی و ایمنی بیشتر، اتصالات رسانه‌ای کامل‌تری از جمله پیام‌رسانی، صدا و تصویر فوری را برای Guestهایی که از وب‌سایت یا برنامه کاربردی وارد می‌شوند فراهم نمود؛ چه این افراد مشتری باشند، چه سازمان‌های دیگر و چه کارمندان موقتی.

همکاری Business-To-Business یا به اختصار B2B

با این ویژگی می‌توان خدمات همکاری را با شرکای کسب‌و‌کار به اشتراک گذاشت. Cisco Expressway همکاری B2B را که شامل Federation پیام‌رسانی و حضور فوری یا به اختصار IM&P می‌باشد، تسهیل می‌نماید. سازمان‌ها با استفاده از تماس URI می‌توانند با ایمنی بیشتری با شرکا و عرضه‌کنندگان همکاری کنند، درست طوری که گویی در یک دفتر هستند و به هیچ پیش‌تنظیمی هم نیاز نیست.

Cisco Collaboration Meeting Rooms Hybrid

می‌توان از طریق Expressway، زیرساخت On-Premises مربوط به Cisco TelePresence Server را به خدمات Cloud متعلق به Cisco WebEx متصل نمود تا تجربه‌ی کنفرانس یکپارچه‌ای هم برای Endpointهای Telepresence و هم مشترکین Cisco WebEx، همگی در یک جلسه‌ی واحد، فراهم گردد.

Cisco Spark Hybrid Services

Expressway قابلیت‌های زیر را برای کاربر ممکن می‌سازد:

 • اتصال On-Premises Cisco Unified Communications Manager به Cisco Spark در Cisco Collaboration Cloud برای ارائه‌ی تجربه‌های تماس یکپارچه.
 • اتصال On-Premises Microsoft Exchange به کاربران Cisco Spark در Cisco Collaboration Cloud، که برنامه‌ریزی و ملحق شدن به جلسات را، به خصوص وقتی از راه دور باشند، تسهیل می‌نماید.

تعامل‏ پذیری و کارکرد متقابل

با Expressway می‌توان به Endpointهای ویدئویی دیگر و پروتکل‌های متفاوت متصل شد. این راهکار می‌تواند هر Endpoint مبتنی بر استانداردها را، از جمله Scalable Video Coding یا به اختصار SVC، Advanced Video Coding یا به اختصار AVC، ۳۲۳، Session Initiation Protocol یا به اختصار SIP و Binary Floor Control Protocol یا به اختصار BFCP متصل نماید. با Expressway می‌توان به استفاده از Endpointهای ویدئویی قدیمی، چه از Cisco باشند، چه ارائه‌دهندگان دیگر، ادامه داد. این امر انعطاف‌پذیری بسیار زیادی را در استفاده از Endpointها موجود در حال حاضر و ارتقای آن‌ها به Endpointهای جدید، در آینده فراهم می‌نماید. Cisco Expressway همچنین از مشتریان Microsoft Lync و Skype for Business، حتی با استفاده از Remote Desktop Protocol یا به اختصار RDP اختصاصی، پشتیبانی می‌کند.

Cisco Expressway از دو جزء تشکیل شده است، Expressway-C و Expressway-E؛ این دو جزء با هم کار می‌کنند تا لینک پیمایش ایمنی را ایجاد کرده و خدمات همکاری را شامل ویدئو، صدا، محتوا، پیام‌رسانی فوری و حضور برای کاربران، هم در داخل و هم خارج از فایروال فراهم نماید. این کار از طریق تکمیل ابزار و Policyهای امنیتی موجود، با کمترین پیکربندی فایروال، صورت می‌گیرد؛ ترافیک Expressway، بر خلاف بسیاری از Session Border Controllerها یا به اختصار SBCها که نیازمند Firewall Bypass هستند، از فایروال‌های محدودشده عبور می‌کند.

 

 • Expressway-C درون شبکه قرار دارد و برای فراهم نمودن ثبت‌های Endpoint به صورت Native هم برای دستگاه‌های SIP و هم ۳۲۳، به علاوه‌ی کارکرد متقابل Endpointهای Cisco TelePresence با سیستم‌های ویدئویی دیگری همچون H.323، H.264 SVC و SIP تطبیق‌پذیر با استانداردها و همچنین مشتریان Microsoft Lync و Skype for Business مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • Expressway-E در Perimeter شبکه قرار دارد و خدمات پیمایشی را که اتصال بدون VPNرا با کاربران Remote و Home، شرکای کسب‌و‌کار و مشتریان و همچنین ثبت SIP Endpoint ممکن می‌سازند، فراهم می‌کند.
 • Cisco Expressway از گزینه‌های پیاده‌سازی منعطف پشتیبانی می‌کند. می‌توان آن را روی Cisco Expressway CE1100 Appliance یا به عنوان یک برنامه کاربردی مجازی‌سازی‌شده برای VMware پیاده‌سازی نمود.

  مزایای استفاده از Cisco Expressway

  از مزایای Cisco Expressway می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  افزایش رقابت‌: Expressway با ارائه‌ی همکاری فراتر از فایروال مبتنی بر ویدئو، صدا و محتوا، پیام‌رسانی فوری و حضور، به سازمان‌ها کمک می‌کند به تصمیم‌گیری و فرایندهای تجارت خود سرعت ببخشند.

  بهبود تحرک‌پذیری نیروی کار: Expressway از تحرک‌پذیری و ازدیاد دستگاه‌ها استقبال می‌کند. این راهکار دسترسی ساده و بسیار ایمنی را برای گستره‌ای از مشتریان ارتباطات یکپارچه‌ی Cisco Jabber، با قابلیت‌های Single-Sign-On و بدون نیاز به یک VPN Client جداگانه فراهم می‌نماید. در نتیجه، مکمل استراتژی‌های BYOD متداول است.

  بهبود چابکی و بهره‌وری: Expressway به افراد این قدرت را می‌دهد که با همکاران، مشتریان و شرکا به شیوه‌ی کارآمدتر و با صرف زمان کمتر، همکاری نموده و درهمین‌حال، هزینه‌های انتقال را کاهش دهند.

  تعامل‏پذیری: Expressway با پشتیبانی از استانداردهای باز و فراهم نمودن کارکرد متقابل بین سیستم‌ها و پروتکل‌های جدا از هم، موانع را از بین می‌برد. این امر به بهبود ارزش سرمایه‌گذاری‌های کنونی کمک کرده و تعداد شرکت‌کنندگانی را که می‌توان به آن‌ها متصل شد افزایش می‌دهد. استانداردهای تحت پشتیبانی شامل IPv4 تا IPv6، ۳۲۳ تا SIP و محیط‌های مایکروسافت، شامل Microsoft RDP می‌گردد که اشتراک محتوا با کاربران Lync و Skype for Business را ممکن می‌سازد.

  انعطاف‌پذیری: Expressway از کسب‌و‌کار‌ها با اندازه‌های مختلف به عنوان بخشی از راهکارهای Cisco Business Edition یا پیاده‌سازی‌های سازمانی Cisco Unified Communications Manager پشتیبانی می‌نماید. خدمات این راهکار را می‌توان همچنین از طریق یک Cloud با استفاده از Cisco Hosted Collaboration Solution ممکن ساخت.

  تسهیل لایسنیسگ: دسترسی از مکان‌های متغیر و Remote با استفاده از Expressway، به عنوان بخشی از Cisco Unified Workspace Licensing یا به اختصار UWL که یا Standard و یا Pro است و Cisco User Connect Licensing یا به اختصار UCL که یا Enhanced و یا Enhanced Plus است، ارائه شده و برای پیاده‌سازی‌های Hosted Collaboration Solution، در بسته‌های لایسنس Hosted Collaboration Solution Foundation و Standard گنجانده شده است.

آیا محتوای این صفحه مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیازات: 0

تاکنون کسی رأی نداده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

برای ارسال مطلب به دوستان خود

از طریق شبکه های زیر روی آن کلیک کنید

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود!

بگذارید این پست را بهتر کنیم!

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود بخشیم؟