جلوگیری از دست رفتن داده‌ها به علت خروج کارکنان

جلوگیری از دست رفتن داده‌ها به علت خروج کارکنان

یافته‌های «تحقیق Osterman» نشان می‌دهند که از هر پنج سازمان یکی از آنها راهی برای بازیابی داده‌هایی که تحت کنترل کارکنانی که از عضویت سازمان خارج می‌شوند ندارند.

از دست رفتن داده‌های ناشی از خروج کارکنان – چه به صورت تعمدی و چه غیرتعمدی – می‌تواند کسب و کارها را به نابودی بکشاند و به خاطر نرخ بالای تغییرات کارکنان به طرز فزاینده‌ای به رخدادی رایج تبدیل شده است.

پنج روش برتر برای کاهش ریسک
یافته‌های «تحقیق Osterman» نشان می‌دهند که از هر پنج سازمان یکی از آنها راهی برای بازیابی داده‌هایی که تحت کنترل کارکنانی که از عضویت سازمان خارج می‌شوند ندارند. برای پیشگیری از از دست رفتن داده‌ها به این دلیل، پیروی از پنج روش موفق ذیل را در نظر داشته باشید:

  1. تعیین خط مشی‌های روشن. بر اساس تحقیق CSO Online، ۸۴% از کارکنانی که سازمان را ترک می‌کنند فکر می‌کردند که خط مشیی وجود ندارد که مانع از خارج کردن اطلاعات شرکت توسط آنها شود. رهبران تکنولوژی می‌توانند با تیمهای «حقوقی» و «منابع انسانی (HR)» برای به اجرا در آوردن خط مشهایی جامع به همکاری بپردازند که مشخص نمایند که همه اطلاعات، اسناد و داده‌های ایجاد شده توسط هر یک از کارکنان جزء اموال سازمان هستند و آنها نمی‌توانند این داده‌ها را در اختیار داشته باشند.آموزش به کارکنان. اطمینان حاصل کنید که در همه نامه‌های ارائه پیشنهاد، فرم پذیرش سازمانی و هندبوکهای کارکنان خط مشیهای هندلینگ داده‌ها و مالکیت داده‌ها گنجانده شده باشد. بدین طریق، حتی پس از آنکه کارکنان اشتغالشان را آغاز کنند، متوجه خواهند شد که تمام اطلاعاتی که در زمان حضورشان در سازمان تولید شده‌اند اختصاصی و محرمانه محسوب می‌شوند.محدودسازی دسترسی. رویه‌هایی را برای محدودسازی دسترسی همه کارکنان و کنترل داده‌های حساس و محرمانه بر مبنای نقش، کارکرد یا وضعیت «نیاز به دانستن» یک کارمند وی تعیین کنید.

    نظام‌مند کردن خروج کارکنان. برای حفظ کنترل بر داده‌های شرکت در زمانی که کارمند شرکت را ترک می‌کند، فرایندهای دقیقی را برای خروج تدوین کنید که شامل برگرداندن اقلام فیزیکیی که دربرگیرنده داده‌های سازمانی هستند و دسترسی به سیستمهای شرکت می‌شوند. همچنین از کارکنانی که از عضویت سازمان خارج می‌شوند بخواهید که سندی را امضا کنند که نشان دهد همه داراییهای داده‌ای سازمان را برگردانده‌اند.

    استفاده از پشتیبان. از بکاپهای دقیقی استفاده کنید که به سرعت توان بازیابی کنترل پست کارکنانی که از عضویت سازمان خارج شده‌اند را داشته باشند، تا به این طریق مدیران به راحتی بتوانند به آرشیوهای محتوای کارکنانی که از سازمان خارج می‌شوند دسترسی یافته و از تداوم امنیت داده‌ها اطمینان حاصل کنند.

آیا محتوای این صفحه مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیازات: 0

تاکنون کسی رأی نداده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

برای ارسال مطلب به دوستان خود

از طریق شبکه های زیر روی آن کلیک کنید

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود!

بگذارید این پست را بهتر کنیم!

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود بخشیم؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *