Encryption emails

ایمیل های رمزگذاری

پروتون میل ارائه دهنده خدمات تبادل ایمیل های رمزگذاری شده قصد دارد با پشتیبانی از استاندارد رمزگذاری پی جی پی، ارسال و دریافت ایمیل های امن را ساده تر کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وی تری، این روزها همه در مورد میزان امنیت ایمیل های خود نگران هستند و تلاش می کنند با ارسال ایمیل های رمزگذاری شده جلوی نقض حریم شخصیشان را بگیرند.

در عین حال دشواری های فنی مربوط به ارسال و دریافت ایمیل های رمزگذاری شده باعث می شود تا همه مردم و به خصوص کاربران عادی نتوانند از چنین خدماتی استفاده کنند. زمانی که دو نفر قصد تبادل ایمیل های رمزگذاری شده را دارند، باید از پروتکل های رمزگذاری یکسانی استفاده کنند و کلیدهای رمزگذاری را نیز به درستی تبادل کنند.

ProtonMail که یکی از مشهورترین سایت های تبادل ایمیل های رمزگذاری شده است، با پشتیبانی کامل از استاندارد رمزگذاری PGP در تلاش است بر این مشکلات غلبه کند.

ProtonMail پیش از این هم از استاندارد یادشده پشتیبانی می کرد، اما پشتیبانی آن به گونه ای نبود که تبادل ایمیل با دیگر سایت های سازگار با PGP را ممکن کند. زیرا هر یک از آنها بدین منظور از پروتکل های مختلفی استفاده می کردند و لذا کاربر سایت ProtonMail قادر به ارسال ایمیل برای کاربر Startmail نبود.

اما از این به بعد کاربران ProtonMail می توانند با ارسال کلیدهای عمومی PGP برای کاربران دیگر سرویس های ایمیل رمزگذاری شده برای آنها ایمیل بفرستند یا ایمیل های ارسالی آنها را بخوانند. همین فرایند به طور معکوس نیز ممکن است تا کاربران با دریافت کلیدهای عمومی رمزگذاری ایمیل های دیگران را دریافت کرده و بخوانند.

ProtonMail همچنین فرایندی را برای تایید کلیدهای مورد استفاده دوطرف در نظر گرفته تا افراد از امنیت این کلیدها مطلع شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *