قیمت بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ از مرز ۱۰ هزار دلار عبور کرد تا توجه علاقه مندان به ارز دیجیتال را به خود جلب کند. این رمزارز محبوب در زمان نگارش این مقاله به مبلغ ۱۰۰۵۸ دلار خرید و فروش می شود.
اطلاعات به دست آمده از صرافی کوین بیس و بازارهای مختلف نشان می دهد ساعت ۳ بامداد به وقت جهانی برابر با ۶:۳۰ امروز صبح به وقت تهران، بیت کوین سد ۱۰ هزار دلار را شکست و پنج رقمی شد ولی پس از مدت کوتاهی دوباره به کانال ۹۰۰۰ دلار بازگشت. پنج رقمی شدن قیمت بیت کوین حدود ۴ ماه قبل رخ داده بود.

طی چند ماه اخیر، قیمت بیت کوین به خاطر رویکرد خرسی بازار تا ۶۴۰۰ دلار هم پایین آمد ولی گاوها دست به کار شدند و افزایش ۳۵ درصدی قیمت این ارز دیجیتال را رقم زدند. عبور از سد روانی ۱۰ هزار دلار به استقبال خریداران از بازارهای آتی بیت کوین هم ارتباط دارد.

تحلیلگران انتظار دارند که مرز ۱۰ هزار دلار با مقاومت شدیدی از سمت خرس ها روبرو شود. احتمالا سطح حمایت کنونی روی رقم ۹۵۵۰ دلار قرار دارد. «متی گرینسپن» تحلیلگر سایت کوین تلگراف در این رابطه می گوید:
این اولین بار نیست که بیت کوین از ۱۰ هزار دلار عبور کرده اما احتمالاً در این قیمت باقی نخواهد ماند. با این حال برای نخستین بار شاهد ارزش گذاری منطقی بر اساس شاخص های اساسی شبکه هستیم.

دیگر رمزارزها نیز با رشد بیت کوین، حال و روز خوبی دارند. ارزش بازار کلی رمزارزها دل حال حاضر حدود ۲۸۸ میلیارد دلار است که حدود ۶۴ درصد آن به بیت کوین تعلق دارد. طی ۲۴ ساعت گذشته قیمت اتریوم با رشد ۳٫۸۱ درصدی به ۲۲۸ دلار رسیده است. ریپل (XRP) با رشد ۲٫۶۱ درصدی به قیمت ۰٫۲۸ دلار خرید و فروش می شود و بیت کوین SV هم با رشد ۱۱٫۱۴ درصدی، قیمت ۳۶۲ دلاری را تجربه می کند. با این حساب به نظر می رسد سال ۲۰۲۰ سال خوبی برای رمزارزها خواهد بود.

آیا محتوای این صفحه مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیازات: 0

تاکنون کسی رأی نداده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

برای ارسال مطلب به دوستان خود

از طریق شبکه های زیر روی آن کلیک کنید

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود!

بگذارید این پست را بهتر کنیم!

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود بخشیم؟